Pratik Yaparak Fotoğrafınızı Geliştirin

Fotoğrafçılığınızı geliştirmenizi sağlayacak çekim etkinlikleri ile pratik yaparak fotoğraf çekmeye başlayın

 

Temel fotoğrafçılık eğitimini aldıktan sonra fotoğrafa devam etmek isteyenlerin en büyük sıkıntısı; alınan eğitimin teknik bilgiler içermesinden dolayı, eğitim bittikten sonra yeterince pratik yapamamaktır.

Fotoğraf çekmek sadece teknik bilginin yeterli olmadığı, zaman, emek ve para da harcanması gereken motivasyon odaklı bir hobi aslında. İşte bu yüzden fotoğrafa devam etmek isteyenlerin, fotoğraf gezilerine katılması, bol bol fotoğraf çekip pratik yapması gibi konular fotoğraflarını geliştirmek için çok önemli konulardır.

2 Hafta
Toplam 4 Etkinlik

Etkinliğin amacı

Etkinliğin en büyük amacı size fotoğraf çektirerek, fotoğrafı sevdirmek…Fotoğrafçılık donanımı, emeği, zamanı, bilgisi, tecrübesi, gezisi, düzenlemesi ve daha aklıma gelmeyen bir çok konu ile o kadar geniş bir alan ki.

Yaklaşık 10 senedir ben de bu büyük maceraya merak salıp, olabildiğince kendimi anlatabildiğim fotoğraflar çekmeye çalışan bir fotoğraf sevdalıyısım. Senin de benim gibi düşünüp, gerçekten iyi şeyler yapmaya çalıştığını ama aldığın teknik eğitimin üstüne neyi nasıl koyup, fotoğrafçılığını nasıl geliştirmen gerektiğine karar veremediğini hayal edip oluşturdum bu etkinliği.

Fotoğraf Çek etkinlikleri ile özellikle sokakta nasıl fotoğraf çekilebileceğini ve sokak fotoğrafçılığı hakkındaki aklına takılan sorulara cevap vermeye çalışıyorum. Temel ayarlar, ışık kompozisyon gibi bilgileri paylaştıktan sonra sokaklara çıkıp beraber fotoğraf çekip, insanlara nasıl yaklaşılması gerektiğinden, konuyu kaçırmamak için nelere dikkat etmemiz gerektiği gibi birçok konuda yardımcı olmaya çalışıyorum.

Etkinliğin İçeriği

Fotoğraf Makinesi Ayarları ve Temel Kavramlar

Her ne kadar temel fotoğrafçılık eğitimi almış olsanız veya bu konulara hakim olsanız bile, sokakta doğru fotoğraflar çekebilmeniz için gereken doğru ayarlar hakkındaki bilgileri kısaca anlatıp, diyafram, enstantane, ISO gibi temel fotoğrafçılık terimlerinin nasıl kullanılması gerektiğini uygulamalı olarak gösteriyorum.

Portre Fotoğrafçılığı ve Sokakta Fotoğraf Çekmenin İncelikleri

Kısaca portre fotoğrafçılığının ne olduğunu, hangi makine ve lensleri kullanmamız gerektiğini, fotoğrafa yeni başlayanların en çok çekindikleri konu olan insalara nasıl yaklaşılması gerektiğini ve genel anlamda sokakta fotoğraf çekmenin inceliklerini paylaşıyorum.

Bu bilgiler ışından en fazla 5 kişilik gruplar halinde 2 hafta boyunca 4 etkinlik yaparak, sokaklarda fotoğraf çekmeye, çekerken de öğrenmeye başlıyoruz. 4 etkinliğimiz boyunca İstanbul’da en iyi portre ve sokak fotoğraflarını çekebileceğimiz, fotoğraf çekerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini tam manası ile anlayabileceğiniz yerlere gidip, keyifli sohbetler ve bilgi alışverişleri ile birlikte fotoğraf çekmeye başlıyoruz.

 

Photoshop Ve Lightroom Temel Eğitim

Etkinlikler boyunca çektiğimiz fotoğrafları nasıl ve hangi programlar ile düzenlememiz gerektiğini, hangi eklentileri kullanırsak fark yaratabileceğimizi kısaca paylaşıp etkinlikte çektiğimiz fotoğrafları basitçe düzenleyip, doğrularımızı ve yanlışlarımızı konuşarak etkinliğimizi sonlandırıyoruz.

Etkinliğe katılıp bitirmiş tüm arkadaşlarımızın katılabileceği Facebook ve Telegram grupları ile de fotoğraf hakkında bilgi alışverişine devam edip, sosyal ve eğlenceli bir ortamda fotoğraf konuşmaya ve paylaşmaya devam ediyoruz.

Aklınıza takılan konular veya Fotoğraf Çek etkinliklere katılmak için aşağıdaki formu doldurarak bana ulaşabilirsiniz.


    This is a unique website which will require a more modern browser to work!

    Please upgrade today!

    Paylaş