Oynadığım Apple Arcade Oyunları

Apple’ın yeni servisi Apple Arcade, Türkiye’de dahil olmak üzere 150 ülkede kullanıma açıldı.

Nedir Bu Apple Arcade?

Abonelik sistemi ile çalışan oyun platformu sayesinde iPad, iPhone ve Mac cihazlarından oyunlara kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün. Hali hazırda 100 oyun ile oyunculara ‘merhaba’ diyen sistem içinde en iyiler seçilmeye başlandı bile. Oyun oynamayı seven biri olarak, dayanamayıp 1 aylık üye olarak dahil olmuş uldum Apple Arcade platformuna.Üye olduktan sonra oyunları telefonuma indirip denemeye başlayınca, bari en sevdiklerimi blog sayfamda paylaşayım diye düşünerek, bu yazıyı yazmaya karar verdim. Bana göre en iyi Apple Arcade oyunları listesi şimdilik az oyundan oluşsa da, oyunları indirip oynadıkça, buradan paylaşmaya devam etmeyi düşünüyorum.

Unutmadan fiyatlar hakkında da bilgi vereyim, Apple Arcade platformuna üye olmak istediğinizde ilk ay ücretsiz, sonraki aylar aylık 34.99 TL olarak belirlenmiş. İşte bana göre en iyi Apple Arcade oyunları. Herkese keyifli oyunlar!

Skate City

Kadıköy sahilde kaykay ve paten kayan genç çocukları bilenler bilirler. Sokakta kurdukları parkurlarda akşama kadar takılırlar. Skate City oyununda da aynen Kadıköy sokaklarında kaykay kayan çocuklar gibi sokaklarda kaykay kayıyoruz.

Oyunda bir serbest mod, bir de görevlerin bulunduğu bir mod bulunuyor. Serbest modda hiçbir koşul, kural ve zaman sınırı olmadan dilediğimiz gibi kayabilirken, görev modunda oyun bizden bazı görevler veriyor. Bu görevler bazen belirli hareketleri yapmak olabiliyorken, bazen de polisten kaçmak gibi hız gerektiren görevler olabiliyor. Oyun genel anlamda eğlenceli ve oynarken hiç sıkılmıyorsunuz. Tavsiye ederim..

Towaga

Towaga muhteşem bir görsel şölen sunan oldukça eğlenceli bir defans oyunu. Bazen sabit bir platformda, bazen de uçarak çevremizden üzerimize doğru gelen yaratıkları, elimizden çıkardığımız ışın ile yok ederek kendimizi savunmaya çalışıyoruz.

Konusu ve amacı oldukça basit görünse de görsellik açısından oldukça başarılı olduğunu söylemem gerek. İlerleyen bölümlerde sağdan soldan o kadar çok yaratık geliyor ki, çoğu zaman nereye ateş etmeniz gerektiğine karar veremiyorsunuz. Oynanışı ve görsel efektleri ile tam bir zaman geçirme oyunu olmuş Towaga, tavsiye ederim.

Grindstone

Grindstone kılıçla keserek ilerlenen bir bulmaca oyunu. Amacımız her bölümde belirli sayıda minyon denilen canavarları kılıç ile keserek kapıya ulaşmak. Konusu ne kadar basit gözüksede, uzun zamandır telefon ile oynadığım en iyi oyun diyebilirim.

Dinamikleri olsun, kurgusu olsun çok iyi tasarlanmış. Bölüm içindeki sandıkları veya ödülleri alabilmek için, sandıklara ulaşmadan belirli sayıda minyon kesip öyle sandığı kırabilmek, hamleden sonra saldırganlaşan minyonlara savunma yapmak zorunda kalmak, hedef sayıda minyon kesip kapı açıldığı halde daha fazla ödül alabilmek için minyon kesmeye devam etmek (ne kadar içerde kalırsanız, sinirli minyon sayısı artıyor ve bölüm zorlaşıyor) oyunu inanılmaz zevkli bir hale getirmiş.

Oyunu oynamaya başladığımdan beri telefonumu elimden bırakamıyorum. Apple Arcade platformunda oynadığım en iyi oyun bile olabilir, o derece yani. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

Oyunun kuralları değişiyor.Yorum (0)
Yorum yazın
Hepsini oku
 

Yorum

Hide Comments
Geri

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Paylaş