Seyahatleriniz İçin En İyi Kompakt Fotoğraf Makinesi Tavsiyeleri

Seyahatleriniz İçin En İyi Kompakt Fotoğraf Makinesi Tavsiyeleri

Hemen hemen herkes tatil veya iş amaçlı seyahat edip, gidip gördükleri yerlerin fotoğrafını çekip anı olarak saklamak istiyor. Siz de sık seyahat ediyor ve yanınızda küçük, pratik ve her işini görebilecek bir kompakt fotoğraf makinesine ihtiyaç duyuyorsanız, sizler için önerdiğimiz kompakt fotoğraf makinesi tavsiyelerimize mutlaka göz atmalısınız.

Seyahatlerinizde görüp ölümsüzleştirmek istediğiniz anları ve mekanları cep telefonu veya DSLR fotoğraf makineniz ile de çekebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda cep telefonları ile çektiğiniz fotoğrafların kalitesi sizi memnun etmeyecektir. Yanınızda DSLR fotoğraf makineniz olsa bile, ağırlıkları ve farklı koşullar ve şartlarda fotoğraf veya video çekebilmeniz için, yanınızda taşımanız gereken lens ve diğer aksesuarlar ile fotoğraf çekmek zahmete dönüşecektir. Bu da hiç pratik olmayacaktır.Eğer profesyonel çekim yapmayacaksanız, fotoğraf veya videolarınızı sadece anı olarak saklamak istiyorsanız, kompakt fotoğraf makineleri, hafif olmaları, ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin çoğuna sahip olmaları ve video çekebilme özellikleri ile tam da ihtiyacınız olan fotoğraf makinelerdir. Dilerseniz seyahatlerinizde pratiklikleri ve kompakt yapıları sayesinde sizi birçok yükten kurtaracak, kompakt fotoğraf makinelerini incelemeye başlayalım.

Sony Cyber-Shot RX100 III

Sony RX100 III, güçlü donanım özellikleri ile kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir kompakt fotoğraf makinesi. 20.1 megapiksellik çözünürlükte oldukça kaliteli fotoğraflar çekebilmesinin yanında, 4K video kaydı da yapabiliyor. Alüminyum gövdesi ile kullanıcısına güven veren RX100’nin, 3.0 inçlik dokunmatik özelliği olmayan bir ekranı bulunuyor. Zoom kapasitesi ile listemizdeki diğer fotoğraf makinelerinin gerisinde kalsa da, hızlı netlemesi ve harika fotoğraf çekebilen Carl Zeiss lensi ile farkı kapatıyor diyebiliriz.

 Panasonic Lumix ZS200/TZ200

Panasonic ZS200 / TZ200 üst seviye kompakt fotoğraf makinesi sınıfında öne çıkmayı başaran, oldukça kaliteli bir model. 20.1 megapiksel çözünürlükte, saniyede 10 kare fotoğraf çekebilen model, 4K çözünürlükte 30 fps’de video çekebiliyor. Üzerindeki 25-360mm lens, tüm odak aralıklarındaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek düzeyde. WiFi ile Bluetooth üzerinden akıllı telefonlara da bağlanabilen fotoğraf makinesi her yönü ile tam bir kompakt fotoğraf makinesi diyebiliriz.

Canon PowerShot SX730 HS

PowerShot SX730 HS bir kompakt fotoğraf makinesinde aradığınız tüm özellikleri üzerinde barındıran, başarılı bir model. Özellikle 40x zoom yapabilmesi ile öne çıkan SX730, 20,3 megapiksel boyutunda fotoğraflar çekebiliyor. Selfi tutkunlarının rahatça fotoğraflarını çekebilmelerine olanak sağlayan, tam dönebilen 3 inç bir ekrana sahip olan model, bu özelliği ile kimseye ihtiyaç duymadan fotoğraflarınızı çekmenize olanak sağlıyor. 1080p 60fps video çekimi yapabilen SX730 üzerinde WiFi ile Bluetooth bağlantıları da bulunuyor.Yorum (0)
Yorum yazın
Hepsini oku
 

Yorum

Hide Comments
Geri

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Paylaş