Flugo Uygulaması İle Portre Fotoğraflarına 3D Efekt ve Hareket Ekleme

Flugo Uygulaması İle Portre Fotoğraflarına 3D Efekt ve Hareket Ekleme

Facebook ve Instagram’da 3d efekti verilmiş, sanki hareket ediyormuş hissi veren fotoğrafları mutlaka görmüşsünüzdür. Fotoğraflarınıza hareket efekti eklemek, doğru uygulamayı kullandığınızda sanılanın aksine, aslında oluşturulması çok kolay fotoğraflardır.

Mobil cihazların kullanımı arttıkça, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılacak tarzda uygulamaların da sayısı artıyor. Özellikle mobil fotoğrafçılığın bu kadar popüler olduğu bir dönemde, işimizi kolaylaştıran, pratik ve kullanımı kolay uygulamaların da sayısı azımsanmayacak derecede artmış durumda.Mobil uygulamalar bu kadar yaygın değilken, fotoğrafları en temel düzeyde düzenlemek istediğinizde bile, orta seviyede de olsa Photoshop bilgisine sahip olmanız gerekiyordu. Hele ki fotoğrafa 3d efekti vermek veya hareket hissi eklemek gibi daha özel düzenlemeler yapmak neredeyse imkansız gibiydi.

IOS işletim sistemi için yazılan Flugo uygulaması ile hiç fotoğraf düzenleme tecrübeniz olmasa bile, bir kaç tık ile kolayca ve ücretsiz olarak portre fotoğraflarınızı 3D haline çevirebilir, fotoğraflarınıza hareket efekti ekleyebilirsiniz.

Flugo Uygulaması İle 3D Fotoğraflar Oluşturma

Flugo uygulaması ile ister iPhone, isterseniz fotoğraf makineniz ile çektiğiniz fotoğraflara rahatlıkla 3D efekti verip hareket katabilirsiniz. Bunun için uygulamayı açtıktan sonra “Tap to open photo” seçeceğini tıklamanız ve fotoğraf galerinizden düzenlemek istediğiniz fotoğrafı seçmelisiniz.

3D efekti vermek istediğiniz fotoğraf uygulama tarafından açıldıktan sonra, “Customize Layer” sayfası açılacak. Bu sayfanın en altında 4 adet buton bulunuyor. Bu butonlar sayesinde fotoğrafımızı bölümlere ayırıp, Flugo uygulamasının fotoğrafımıza hareket ve 3D efekti eklemesini sağlayacağınız.

Bu seçeneklerden “Nearest” fotoğrafın bize en yakın bölümlerini, “Middle” orta bölümleri, “Far” fotoğrafın en uzak bölümlerini, “Background” ise fotoğrafta arka plan olarak kullanmak istediğimiz bölümleri tanıtmanıza yarıyor.

Fotoğrafınızdaki 4 bölgeyi de uygulamaya tanıtdığınızda, uygulama fotoğrafdaki bölgeleri algılayıp, bu bölgelere göre hareket efektini otomatik olarak fotoğrafın üzerine uyguluyor.Fotoğrafınızda ki bölgeleri belirleyip hareket efektini uyguladıktan sonra, karşımıza efektimizin basit ayarlarını yapabileceğimiz bir başka ekran geliyor. Bu ekrandan efektinizin, hızını, büyüklüğünü, şiddetini dilediğiniz gibi ayarlayıp, göze daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz ayarları uyguladıktan sonra ise fotoğrafınızı kayıt edeceğiniz son ekran geliyor karşımıza.

Bu ekrandan da fotoğrafınızı hangi çözünürlükte ve ölçekte kayıt etmek istediğinize dair basit ayarlar bulunuyor. Uygulama ücretsiz olmasına rağmen, fotoğrafınızı en yüksek çözünürlükte kayıt etmek istediğinizde belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor ancak, uygulamanın müsade ettiği kayıt çözünürlüğü yeterli geleceğinden, Pro sürümünü satın almanız gerektiğini düşünmüyorum.

Hiçbir Photoshop bilginizin olmasına gerek kalmadan sadece birkaç tık ile fotoğraflarınıza hareket efekti verebileceğiniz Flugo uygulamasını biz çok beğendik. Gerçekten 2 dakikada fotoğraflara hareket efekti verilip, verilemeyeceğini merak ettiğimizden video bile çektik. Videoyu yazımızın sonunda izleyebilirsiniz.

Flugo uygulamasını App Store‘dan bu linke tıklayarak iPhone’a kurabilirsiniz.

 

Flugo Uygulaması ile 2 Dakika İçinde 3D Fotoğraf OluşturmaYorum (0)
Yorum yazın
Hepsini oku
 

Yorum

Hide Comments
Geri

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Paylaş