En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Son yıllarda akıllı telefon kameralarının inanılmaz şekilde gelişmesi sayesinde mobil fotoğrafçılık altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Dünya’da bir günde çekilen fotoğraf sayısı inanılmaz sayılara ulaşmış durumda. Bunun en büyük sebebi de süphesiz akıllı telefonlar ile çekilen fotoğraf sayısındaki müthiş artış. Artık insanlar her anını, gidip gördükleri yerlerin fotoğraflarını çekip, Instagram, Facebook gibi sosyal medya hesaplarında paylaşmak istiyorlar.Akıllı telefonlar ile fotoğraf çekmek bu kadar yaygınlaşınca, fotoğraf düzenlemek de ister istemez daha önemli bir hale gelmiş durumda. Telefonunuzda fotoğraflarınızı düzenleyebilmeniz için kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz onlarca photoshop uygulamaları bulunuyor. Biz de bu makalemizde android ve iphone fotoğraf düzenleme uygulamaları telefonlarınız ile fotoğraflarınızı kolayca düzenleyebileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını tanıtmak istedik.

Snapseed

Google tarafından geliştirilen Snapseed, son derece basit ve anlaşılır arayüzü sayesinde akıllı telefonlar ile fotoğraf düzenlerken kullanabileceğiniz, oldukça popüler ve başarılı bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Ücretsiz olması ve kolay anlaşılabilir menüleri sayesinde başka hiçbir uygulamaya ihtiyacınız olmadan, birkaç tıklama fotoğraflarınıza çeşitli efektler verebilir ve profesyoneller ile yarışacak düzeyde düzenleyebilirsiniz.

VSCO

Fotoğraflarınızı düzenlerken uyguladığınız kesme, kontrast ayarları, ışık ayarları gibi temel ayarların dışında, fotoğraflarınıza göze hoş görünen filtreler de eklemek istiyorsanız, VSCOuygulamasını tercih edebilirsiniz. Ücretsiz sunulan onlarca filtre arasından dilediğinizi kullanabileceğiniz gibi, daha profesyonel filtreler için ücret ödemeniz gerekiyor. Zaman zaman yapılan kampanyaları yakalayabilirsiniz, gözünüze kestirdiğiniz fotoğraf filtreleri için daha uygun fiyatlar ile satın alma şansını yakalayabilirsiniz.

Lightroom CC

Telefon ile çektiğiniz fotoğrafları daha profesyonel olarak düzenlemek istiyorsanız, hemen hemen tüm profesyonel fotoğrafçıların masaüstü sürümünü kullandığı Lightroomuygulamasını tercih edebilirsiniz. Uygulama ile diğer fotoğraf düzenleme uygulamaların yapabildiği basit ayarların dışında, Youtube gibi kanallardan bulabileceğiniz videoları izleyerek daha gelişmiş düzenlemer yapabilirsiniz.

Afterlight 2

Afterlight 2 son derece gelişmiş düzenleme ve filtreleme seçenekleri ile son zamanlarda adından sıkça bahsettiren bir uygulama. Gelişmiş özelliklerine rağmen, anlaşabilir arayüzü sayesinde kullanıcılarını yormayan uygulamanın tek olumsuz yanı ücretli olması diyebiliriz. Barındırdığı gelişmiş özellikleri sayesinde 19.99 TL’lik fiyatını hak eden Afterlight 2uygulaması ile fotoğraflarınızı daha profesyonel ve detaylı bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Unfold

Eğer Instagram için yaratıcı ve göze hoş görünen instagram hikayeleri tasarlamak istiyorsanız, sunduğu hazır şablonlar sayesinde hikaye hazırlama sürecini oldukça kolaylaştıran Unfold uygulamasını mutlaka telefonunuza kurmalısınız. Sinematik anlamda daha başarılı işler çıkarmanıza imkan veren Unfold, ücretsiz versiyonunda 25 farklı şablon ve 5 yazı fontu sunuyor.

RNI Films

Fotoğraflarınıza analog fotoğraf makinesi ile çekilmiş gibi filtreler uygulamak istiyorsanız, oldukça modern bir arayüzü bulunan RNI Films uygulamasının içeriğindeki analog filtreleri yardımınıza yetişecektir. Fotoğraflar üzerinde ışık ayarları, kesme, pozlama gibi ayarlar yapmanıza da izin veren uygulama ne yazık ki sadece App Store’da bulunuyor.Yorum (0)
Yorum yazın
Hepsini oku
 

Yorum

Hide Comments
Geri

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Paylaş